Tamnice i zmajevi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Haus rulz...

3 posters

Go down

Haus rulz... Empty Haus rulz...

Post  Trance Sun Nov 21, 2010 7:01 pm

Iako se nismo nikaj dogovorili oko toga jer smo nesposobni se skupit svi na istom mjestu u isto vrijeme na 2 sata morat ćemo ovako:

1. Kreiranje likova;

Point buy, najmanji score 8, zbroj 72,74 ili 76, ovisno o najvećem ability score-u. zbroj 72 za najveći 18, 74 za 16, 76 za 14.

Level 3, 3200 zlatnika za trošit.

2. Skillovi;

Cross-class skillovi koštaju takodjer "1 za1", ali i dalje s maksimalnih pola rankova.

Forgery, disguise, gather information, use rope, open lock ukinuti i spojeni s decipher script, bluff, diplomacy, sleight of hand i disable device.

2 extra skill pointa za svaku klasu...za daljnju raspravu...

3. Feat-ovi; ovo su prijedlozi(zahtjeva barem jednu dobru rasprevu prije početka kampanje)

weapon finesse i power throw ukinuti, funkcija im je automatska.

dauntless; daje +1 HP po levelu i +2 Fortitude save.

toughness; daje +1 HP po levelu.

dodge; +1 dodge bonus na AC.

spell casting prodigy; više ne diže DC nego jedino broj bonus spellova, ali zato diže ključni ability za 4.

Craft magic items(all); daje mogućnost izrade svih magićnih predmeta(caster level requirement ostaje naravno), bez trošenja expa ali za 90% tržišne cijene. wizardi ga dobiju na 1. levelu.

Magic artisan; daje izdradu za 80% cijene i 2000GP po danu.

Able learner; novi feat, 1st level only. regionalni slot. daje +2 skill pointa po levelu, 8 na prvom naravno.

Quick draw; kao i otprije dodaje i +2 na inicijativu.

Power attack; ograničen ili base attackom ili str mod ili +3.

Two-weapon fighting; kao i zadnje kampanje oba napada kao standard action ili charge. Automatski više napada sa oba oružja na višem base attack-u.

Oversized two-weapon fighting osim kaj tretira offhand kao light za penalty-e, daje i full bonus na str mod za offhand damage.(bez brige power attack je još uvijek bolji od ova dva feat-a zajedno lol! )


4. Rase; Half-orc dobiva +2 str i -2 na int ILI cha.
druga ideja je da je half-orc moćna rasa i dobiva obadvoje od orka i humana bez vezanih penalty-a osim L.A. +1.
Znači; +4 str, bonus feat, 60ft darkvision i bonus 1 skill point.

5. Items; mala poboljšanja za medium armore jer su stvarno u banani(vrijedi il light il heavy trenutačno).
Hide, AC bonus +4, max dex +4, acp -3, asf 20%, 25lb, 15GP.
Chainmail; AC bonus +5, max dex +3, acp -3, asf 25%, 30 lb, 250GP
Breastplate; AC bonus +6, max dex +2, acp -4, 40 lb, asf 30%, 350GP



zasad toliko...

daljnji prijedlozi i kritike su dobrodošle
Trance
Trance

Posts : 25
Join date : 2010-11-21

Back to top Go down

Haus rulz... Empty Re: Haus rulz...

Post  roncho Mon Nov 22, 2010 1:43 am

A baš sam i ja htio istu stvar napraviti...

1. Kreiranje likova;

Point buy, najmanji score 8, zbroj 72,74 ili 76, ovisno o najvećem ability score-u. zbroj 72 za najveći 18, 74 za 16, 76 za 14.

Level 3, 3200 zlatnika za trošit.

Može, super.

2. Skillovi;

Cross-class skillovi koštaju takodjer "1 za1", ali i dalje s maksimalnih pola rankova.

Forgery, disguise, gather information, use rope, open lock ukinuti i spojeni s decipher script, bluff, diplomacy, sleight of hand i disable device.

2 extra skill pointa za svaku klasu...za daljnju raspravu...

Ista cijena CC i class skillova mi je ok, i ovo spajanje isto. Što se extra skill pointova tiče, mislim da je +2 svima puno previše. Razlog je sljedeći: likove s puno skill pointova po levelu definira njihova specijalizacija, pa tako postoje rogueovi dobri u sakrivanju i scoutanju, zatim dobri u aktobacijama, pa oni dobri u diplomaciji, pa oni u zamkama, kraftanju svega i svačega i sličnim đinđama... Ono što ne bi bilo dobro je da je moguće napraviti roguea koji je dobar u svemu od ovih nabrojanih stvari, a mislim da dodavanje 2 skill pointa po levelu ide u tom smjeru. Mislim da je glavni problem što smo mi naučeni maxati gomilu skillova i zato nam se čini da nemamo dovoljno.
Moj prijedlog je ili samo nekim klasama povećati broj skill pointova za 1 (uzmite u obzir da rogue najviše profitira od gore navedenog spajanja skillova) ili svim klasama povećati broj skill pointova za 1 pa onda ograničiti broj maksimiziranih skillova na neki način.

3. Feat-ovi; ovo su prijedlozi(zahtjeva barem jednu dobru rasprevu prije početka kampanje)

weapon finesse i power throw ukinuti, funkcija im je automatska.

dauntless; daje +1 HP po levelu i +2 Fortitude save.

toughness; daje +1 HP po levelu.

dodge; +1 dodge bonus na AC

Sve može.

spell casting prodigy; više ne diže DC nego jedino broj bonus spellova, ali zato diže ključni ability za 4.

Craft magic items(all); daje mogućnost izrade svih magićnih predmeta(caster level requirement ostaje naravno), bez trošenja expa ali za 90% tržišne cijene. wizardi ga dobiju na 1. levelu.

Magic artisan; daje izdradu za 80% cijene i 2000GP po danu.

Able learner; novi feat, 1st level only. regionalni slot. daje +2 skill pointa po levelu, 8 na prvom naravno.

Quick draw; kao i otprije dodaje i +2 na inicijativu.

Power attack; ograničen ili base attackom ili str mod ili +3.

Two-weapon fighting; kao i zadnje kampanje oba napada kao standard action ili charge. Automatski više napada sa oba oružja na višem base attack-u.

Oversized two-weapon fighting osim kaj tretira offhand kao light za penalty-e, daje i full bonus na str mod za offhand damage.(bez brige power attack je još uvijek bolji od ova dva feat-a zajedno )

Spellcasting prodigy - nemam pojma, mislim da ne treba ni raspravljati osim ako ga netko ne planira uzeti
Craft magic items - problem su itemi iz novih knjiga, i mislim da je puno prejako dati sve iteme u samo jednom featu. Predlažem razdvajanje na potions/scrolls/wands, zatim weapons/armor/staves/rods i konačno wondruos/rings/štajevećostalo, pa da wizard bira jedan na prvom levelu. Također predlažem uvođenje recepata u nekom obliku za egzotičnije (magic item compendium) stvari (tipa treba ti krv gianta za belt of giant str +6).
Magic artisan - može, vrijedio bi se na sve krafterske featove
Able learner - protiv sam, vidi komentar u vezi povećanja skill pointova po levelu. Eventualno feat za +1 skill point po levelu, ali tada sam svakako za ograničenje broja maxanih skillova.
Ostalo sve super.

4. Rase; Half-orc dobiva +2 str i -2 na int ILI cha.
druga ideja je da je half-orc moćna rasa i dobiva obadvoje od orka i humana bez vezanih penalty-a osim L.A. +1.
Znači; +4 str, bonus feat, 60ft darkvision i bonus 1 skill point.

Obje opcije ok, +4 str mi se možda čini malo gamebreaking. Stvar je u tome što iako je moguće napraviti 1. level ork barbara s 26 str i 1d12+14 damagea, bilo kakav DM pri zdravoj pameti to neće napraviti. E sad, ovakva klasa, pa makar bila powerful, zove za tako nečim (plus imajte na umu da PC-i na raspolaganju imaju potione, recimo enlarge). Opet, ovo nije baš bitno ako nitko ne planira igrati half - orka.

5. Items; mala poboljšanja za medium armore jer su stvarno u banani(vrijedi il light il heavy trenutačno).
Hide, AC bonus +4, max dex +4, acp -3, asf 20%, 25lb, 15GP.
Chainmail; AC bonus +5, max dex +3, acp -3, asf 25%, 30 lb, 250GP
Breastplate; AC bonus +6, max dex +2, acp -4, 40 lb, asf 30%, 350GP

Da!

Što se mojih prijedloga tiče, već sam spomenuo ograničavanje broja maxanih skillova. To bi uveo samo ako bi povećavali broj skill pointova po levelu, jer razlog zašto bi ih povećavali je (koliko ja shvaćam) da promoviramo roleplay i učinimo likove zanimljivijima, a zato nisu potrebni maxani skillovi nego po par rankova tu i tamo.
Drugi prijedlog bi bio nagrađivanje maštovite povijesti/adv. logova/dobrog roleplaya rerollovima. Jedan reroll bi se mogao prenositi, ostali bi se morali potrošiti na sessionu na kojem su dodijeljeni. Predlažem - 3 za detaljnu povijest/fakat velik i koristan adv. log, 2 za prosječnu povijest/prosječan adv. log/roleplay koji napravi nešto izvanredno i 1 za natukničast adv. log/dobar roleplay.
Nadalje, oko ressurectiona - predlažem 33% od koliko prosječno imaju characteri. Novi likovi napravljeni nakon umiranja bi onda imali 66% novaca koliko imaju characteri, a ostali novi likovi 100%. Predlažem da svi novi likovi budu ograničeni na DMG-only iteme.
roncho
roncho
Admin

Posts : 48
Join date : 2010-11-21
Age : 37

https://tamniceizmajevi.forumcroatian.com

Back to top Go down

Haus rulz... Empty Re: Haus rulz...

Post  Trance Mon Nov 22, 2010 11:20 am

@Roncho, da slažem se sa ograničenjem max skillova, možda na pola rankova koji dobivaš po levelu. Recimo ako uvedemo svima +2 skill pointa i recimo rogue sa 14 int bi imao 12 pointova po levelu, mogao bi imati samo 6 max skillova, svi ostali bi bili na pola ili niže ak želi.

Za half-orca +4 str i L.A. +1 mislim da nije game breaking jer ak će neko forsirat 18-icu na str nebu imao niš drugo osim toga.
I da ne mislim stavljat NPC-e koji sa reckless rage-om i potion of enlarge imaju 30 str-a kao CR 2. sa damage-om 3d6+15...but...when you think about it... Twisted Evil

Trance
Trance

Posts : 25
Join date : 2010-11-21

Back to top Go down

Haus rulz... Empty Re: Haus rulz...

Post  roncho Mon Nov 22, 2010 11:06 pm

Ma možda i +4 str nije prejako, ali užasno ograničava. Mislim da je +2 str i -2 int ili cha dovoljno dobro i jednostavno.

Malo sam razmišljao o skill pointovima - koji je razlog zašto ih želimo povećati?
Mislim da su jedine klase koje imaju problem sa skill pointovima cleric, fighter, paladin i sorcerer - sve klase s po 2 skilla po levelu. Od ovih klasa se očekuje da imaju neke osnovne skillove - concentration max i k:religion i heal bar pola maxa za clr, ponešto od climb/jump/ride/swim i neki craft za fightera, kombinacija toga za paladina i concentration, spellcraft, k:arcana za sorcerera. S obzirom da te klase dobivaju po 2 skill pointa po levelu, a intelligence im je (jako) nisko na listi prioriteta, (gotovo) svi skill pointovi bivaju potrošeni na gore navedene skillove što čini ove klase monotonima i ubija prilike za roleplay kroz skillove.
Pa mi je palo na pamet da popravljamo samo ono što je pokvareno i povećamo broj skill pointova po levelu za 1 za clerica, fightera, paladina i sorcerera. I to je to!

Wizardu ne bi dao dodatni point jer ima visok intelligence i istu potrebu za skillovima kao i sorcerer.
roncho
roncho
Admin

Posts : 48
Join date : 2010-11-21
Age : 37

https://tamniceizmajevi.forumcroatian.com

Back to top Go down

Haus rulz... Empty Re: Haus rulz...

Post  Trance Tue Nov 23, 2010 6:03 pm

Admin wrote:Ma možda i +4 str nije prejako, ali užasno ograničava. Mislim da je +2 str i -2 int ili cha dovoljno dobro i jednostavno.

Malo sam razmišljao o skill pointovima - koji je razlog zašto ih želimo povećati?
Mislim da su jedine klase koje imaju problem sa skill pointovima cleric, fighter, paladin i sorcerer - sve klase s po 2 skilla po levelu. Od ovih klasa se očekuje da imaju neke osnovne skillove - concentration max i k:religion i heal bar pola maxa za clr, ponešto od climb/jump/ride/swim i neki craft za fightera, kombinacija toga za paladina i concentration, spellcraft, k:arcana za sorcerera. S obzirom da te klase dobivaju po 2 skill pointa po levelu, a intelligence im je (jako) nisko na listi prioriteta, (gotovo) svi skill pointovi bivaju potrošeni na gore navedene skillove što čini ove klase monotonima i ubija prilike za roleplay kroz skillove.
Pa mi je palo na pamet da popravljamo samo ono što je pokvareno i povećamo broj skill pointova po levelu za 1 za clerica, fightera, paladina i sorcerera. I to je to!

Wizardu ne bi dao dodatni point jer ima visok intelligence i istu potrebu za skillovima kao i sorcerer.

Da te klase imaju problema sa skill pointovima, ali i expert klase se razlikuju od tih kaj mogu imati tih 4 ili 6 skillova više tako da je nefer davati nekima bonus a nekima ne.

Mislim da se svima daje +2 skill pointa ne radi nebalans u mehanici je skillovi ne idu preko njihovih max vrijednosti za određeni level zbog rank ograničenja nego se daje više opcija likovima tj. više zabave. Ionako se pokušava iz roleplayat onaj skill kojeg imaš, a ne kojeg nemaš. Nitko ko ima -1 diplomacy ne forsira razgovor u smjeru diplomacy check-a nego kao DOBRU zamjenu koristi power attack. jednako kao ak nemaš rankova na hide/move silently sa 12 dex-a, ne pokušavaš imat i light set oklopa za neke situacije nego se svugdje isfuravaš kao veš-mašina.

Želim reći, da se više skill pointova dolazi do više skillova koji će se gurati u prvi plan, a to dovodi do više kombinacija/zabave.
Trance
Trance

Posts : 25
Join date : 2010-11-21

Back to top Go down

Haus rulz... Empty Re: Haus rulz...

Post  Gigi Wed Nov 24, 2010 1:18 pm

našli smo se mi(ronca, dario, martin i ja) jucer u parku i malo raspravljali nova pravila te pokušali dogovoriti nove preinake. ugl sad je to takav kupus ideja/prijedloga i iskreno me pocelo zivcirati stalno balansiranje pravila prije i unutar svake kampanje, ono kaj želim rec je da neigram dnd zbog pravila i balansa nego zbog gušta, to kaj je rouge slabiji od fajtera u fajtu za 30% a trebao bi biti slabiji samo 20%-hebe mi se....to kaj je ranger slabiji od nekoga za x a trebalo bi biti za y-hebe mi se, mislim da previše vremena trošimo na balansiranja optimiziranja brojki a premalo na balnsiranjima/optimiziranjima nas samih kao igraca...ovo je vec 3-4 godina dnd-a da stalno neki vrag mjenjamo, i gdje smo došli s tim izmjenama? nigdje jer ih radimo još dan danas i imam filing da se vrtimo u krug.

zašto sam se iživcirao? zato kaj sam htio sad složit lika i skužio da to nemogu napraviti jer neznam koja pravila koristim...

btw. jucerašnja ideja za kresanjem rougovih skillova na 7 je smiješna...rougue više nije expert, znam jer sam ga pokušao složiti, rađe mu oduzmite taj mutavi weapon finesse i vartite normalni broj skillova...jer ovako ubijate osebujnost te klase a balansirate je naspram fajtera u fajt situacijama....
i to vrijedi za sve klase-dobio sam dojam de se vecina toga ide balnsirati po bazi kako neka klasa funkcionira u fajtu, mislim da je loše i da to dovodi do toga da neke klase polako gube svoj identitet, dali je bitnija osebujnost klasa ili njihov balans u fajtu? osobno sam za osebujnost bez imalo razmišljanja
Gigi
Gigi

Posts : 33
Join date : 2010-11-23
Age : 40
Location : Svugdje

Back to top Go down

Haus rulz... Empty Re: Haus rulz...

Post  Trance Wed Nov 24, 2010 2:15 pm

Ne znam o čemu se jučer raspravljalo jer me nije bilo. Tako da ne mogu reći da je ideja o 7 skill pointova za rogua loša, jer ne znam u kojem je kontekstu izrečena.

@Župa, D&D core rulebooks nisu svetinja i nisu savršeno izbalansirani, otuda i sve ostale knjige(osim za zaradit još gomilu para naravno) i gomile "house rules-a" na netu. Sve ti to ide kao patchevi na programe, ako su dobri uvažavaju se ako ne, vraćaju na staro ili dalje dorađuju.

D&D je igra koja non-stop evoluira jer ju napredni igrači(mi u ovom slučaju) unaprijeđuju.

Da, neki house rule skrši balans, ali ga zato više ne upotrebljavamo.
Trance
Trance

Posts : 25
Join date : 2010-11-21

Back to top Go down

Haus rulz... Empty Re: Haus rulz...

Post  roncho Wed Nov 24, 2010 4:33 pm

Zaključci od jučer su sljedeći (ispravite me ako negdje grješim):

1. Kreiranje likova
a. Ukupan zbroj abilitija 76 (za max ability 14), 74 (za 16) i 72 (za 18)
b. Početni novci 3200 gp, inače 100% ili 66% prosječnih novaca ostalih igrača (66% ako se lik radi nakon smrti prethodnog)
c. Prilikom bilo kakvog kreiranja likova dozvoljeni samo DMG i Magic of Faerun itemi
d. Ressurection košta 33% prosječnih novaca igrača

2. Skillovi
a. Forgery -> Decipher script
b. Disguise -> Bluff
c. Gather information -> Diplomacy
d. Use rope -> Sleigth of hand
e. Open lock ostaje zaseban skill, a spell knock otvara do DC-a 25 (ja bi uveo i da je razbijanje magičnih vrata potencijalno opasno za oružje, 3. Newtonov zakon)
f. Cleric, paladin, fighter i sorcerer dobiju besplatan skill focus na prvom levelu, taj skill postaje class skill
g. Cross class skillovi troše 1 point, max pola maxa ili 3 ranka (nebitno do 5 levela) - nije definitivno

3. Featovi
a. Toughness, Dodge, Improved initiative, Magic artisan, Power attack, Quick draw, (Oversized) Two weapon fighting prema Tranceovim prijedlozima
b. Dauntless 2 hp + 1 hp/level
c. Able learner + 1 skill point/level
d. Spellcasting prodigy normalan ili izbačen - nije definitivno
e. Item creation - 3 feata prema mom ranijem prijedlogu, 90% cijene i ništa expa, za egzotične/moćne iteme trebaju posebni sastojci/research
f. Weapon finesse - nije definitivno, jedan prijedlog je dati svima i rogueu smanjiti broj skill pointova za 1, drugi je dati svima osim rogueu, treći je ne dati nikome (racionalizacija je da rogueu wf najviše znači, a ionako je pojačan spajanjem skillova i pojačanjem two - weapon fightinga...zahtijeva još rasprave)

4. Rase
a. Half - orc - +2 str i -2 int ili cha - izglasano većinski, nisu svi bili za


@Gigi, potpuno se slažem s tobom. Prvi problem je u tome što je puno lakše promijeniti pravilo nego sebe kao osobu. Svi bi bili sretniji kad bi ja manje prigovarao DM-u i manje usporavao radnju ponekad suvišnim roleplayom, kad bi Dario manje kasnio i manje se žalio, kad bi Trance prestao biti rules lawyer i powerplayer i počeo više roleplayati, kad bi Martin bio odmoran za svaki session i kad bi ti malo uštedio na gensu (makar tog problema nije bilo dok si bio DM). Mislim da smo svi svjesni ovih problema i da se trudimo ispraviti ih.
Što se tiče pravila, jedan od sržnih problema D&D-a jest što je fight - oriented. Fight je jedina situacija u kojoj svi igrači više - manje ravnopravno sudjeluju. Mi taj problem potenciramo igrajući fight - oriented kampanje. Da parafraziram Darija (ispravi me ako se ne sjećam dobro):
Nisam ja za čisti hack n' slash, ali nije D&D kazalište. Session u kojem nema bar jednog fighta nije dobar session.
Dario je drugi najroleplay - oriented lik u našoj skupini! A ne sudjeluju li svi u roleplayu kao challengeu (npr. avantura na dvoru sa spletkama i zagonetkama...) takvu avanturu nema baš smisla igrati. Problem je i što u praksi jedan do dva lika imaju social skillove, a scout/investigator skillove imaju samo high - skill point klase.
Da zaključim, osebujnost likova o kojoj ti govoriš dolazi do izražaja samo u ne - fight situacijama, koje je teško prilagoditi svim igračima i svim likovima (a i zainteresiranost je upitna, sjeti se entuzijazma oko adv. logova). Tako da su jedina in - game varijable koje možemo mijenjati kako bi potencijalno poboljšali D&D pravila.

Osobno, mislim da bi mi svi jako napredovali kao igrači kad bi probali sljedeće:
a. Odigrali kratku avanturu usmjerenu na roleplay s vrlo malo fighta i mnogo važne interakcije s NPC-ima (to planiram voditi za par tjedana)
b. Odigrali jednu old - school D&D avanturu/kampanju (malo je komplicirano objasniti što je to, dovoljno je reći da je jako nepošteno)
c. Odigrali jednu avanturu u game - sustavu različitom od D&D-a (predlažem Call of Cthulhu, to je atmosferična horror mystery - solving igra s vrlo jednostavnim pravilima, gdje je osebunost likova najvažnija stvar)

Eto!
roncho
roncho
Admin

Posts : 48
Join date : 2010-11-21
Age : 37

https://tamniceizmajevi.forumcroatian.com

Back to top Go down

Haus rulz... Empty Re: Haus rulz...

Post  Gigi Wed Nov 24, 2010 5:25 pm

Trance wrote:@Župa, D&D core rulebooks nisu svetinja i nisu savršeno izbalansirani, otuda i sve ostale knjige(osim za zaradit još gomilu para naravno) i gomile "house rules-a" na netu. Sve ti to ide kao patchevi na programe, ako su dobri uvažavaju se ako ne, vraćaju na staro ili dalje dorađuju.

D&D je igra koja non-stop evoluira jer ju napredni igrači(mi u ovom slučaju) unaprijeđuju.

Da, neki house rule skrši balans, ali ga zato više ne upotrebljavamo.

Nisam ciljao na to da prestanemo s mjenjanjem pravila(to bi bilo glupo jer nebi bilo napretka), nego sam ciljao na to da previse vremena trosimo na mjenjanje jednih te istih pravila koja stalno vrtimo u krug(vecinom statisticka pravila), ciljao sam na to da kada vec idemo mijenjati brojke/statke zasto ih u 95% slucajeva mijenjamo na šemu pojacavanja a ne smanjivanja...


Admin wrote:
Što se tiče pravila, jedan od sržnih problema D&D-a jest što je fight - oriented. Fight je jedina situacija u kojoj svi igrači više - manje ravnopravno sudjeluju. Mi taj problem potenciramo igrajući fight - oriented kampanje. Da parafraziram Darija (ispravi me ako se ne sjećam dobro):
Nisam ja za čisti hack n' slash, ali nije D&D kazalište. Session u kojem nema bar jednog fighta nije dobar session.
Dario je drugi najroleplay - oriented lik u našoj skupini! A ne sudjeluju li svi u roleplayu kao challengeu (npr. avantura na dvoru sa spletkama i zagonetkama...) takvu avanturu nema baš smisla igrati. Problem je i što u praksi jedan do dva lika imaju social skillove, a scout/investigator skillove imaju samo high - skill point klase.
Da zaključim, osebujnost likova o kojoj ti govoriš dolazi do izražaja samo u ne - fight situacijama, koje je teško prilagoditi svim igračima i svim likovima (a i zainteresiranost je upitna, sjeti se entuzijazma oko adv. logova). Tako da su jedina in - game varijable koje možemo mijenjati kako bi potencijalno poboljšali D&D pravila.


Slažem se, ali naglašavam da u fajtu i najjadnija klasa na papiru(bard) ima svoju ulogu i da ako se igrac potrudi kod kreiranja lika naci ce mu neku dobru šemicu koja ce bit vrlo korisna u fajtu, e sad je druga stvar kaj neko voli šema disable-a neko voli pure dmg....stvar je izobra. Ono što želim rec da je rijetko ko od nas igrao lika s kojim je bio nezadovoljan, i cini mi se da previše vremena trošimo na te stvari.
Gigi
Gigi

Posts : 33
Join date : 2010-11-23
Age : 40
Location : Svugdje

Back to top Go down

Haus rulz... Empty Re: Haus rulz...

Post  roncho Thu Nov 25, 2010 5:20 pm

Ima još jedna stvar na koju smo zaboravili, a to su helti.

Trance predlaže 0.5 više od prosjeka po levelu, što je:
d4 -> 3
d6 -> 4
d8 -> 5
d10 -> 6
d12 -> 7

Ja predlažem čisti prosjek po levelu. Evo u čemu je stvar: 3 na d4 je 75% maksimuma, dok je 7 na d12 58.33% maksimuma. To znači da smo wizardu povećali base helte za 25 postotnih bodova (s 50% ili 2.5 na 75% ili 3), dok je kod barbara to povećanje od 8.33 postotna boda. To favorizira klase s manjim heltima.

Trance i ja se ne slažemo oko toga treba li tim klasama povećati helte (u odnosu na ostale klase) ili ne. Tranceovim prijedlogom bi wizard imao dvostruko manje base helta od fightera (što znači da bi konačna razlika u heltima bila manja, jer wiz u pravilu nema dvostruko niži con od ftr-a). Mislim da to nije cool, jer ftr prima više nego dvostruko damagea od wizarda i stalno se izlaže opasnosti dok je poanta wizarda da se čuva iza.

Kaj mislite?

Edit: Pričao s Darijem, naš prijedlog je sljedeći:

a. Prosjek prosjek, znači 2.5 -> d4, 3.5->d6, itd.
b. Ako netko baš baš želi rollat, može umjesto varijante a
c. Ako su nekome zbog rollanja helti ispod prosjeka može uzimat 0.5 više od prosjeka dok mu se helti ne vrate na prosjek

c. postoji da jedan loš roll ne bi uništio lika. d4 klase su i dalje favorizirane ovim sustavom (zarollana 1 i uzeta 3 su za 1 lošije od prosjeka, a zarollana 1 i uzeta 7 su za 5 lošije od prosjeka) u smislu da se brže oporavljaju od loših rollova.
roncho
roncho
Admin

Posts : 48
Join date : 2010-11-21
Age : 37

https://tamniceizmajevi.forumcroatian.com

Back to top Go down

Haus rulz... Empty Re: Haus rulz...

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum